Vizesiz Peru & Kolombiya & Panama Turu | THY

İstanbul

Bogota (2) – Cuzco (2) – Lima (1) – Panama City (2)

7 Gece / 9 Gün

15 Eylül & 13 Ekim & 17 Kasım 2019

REZERVASYON YAP
 • Vizesiz Peru & Kolombiya & Panama Turu | THY

  Bogota (2) – Cuzco (2) – Lima (1) – Panama City (2)

  15 Eylül & 13 Ekim & 17 Kasım 2019

  Tur Rehberi

  • 3. Gün BOGOTA – CUZCO

   Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağı, İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara, içerisinde su kanalları bulunan ve İnka’ların banyosu olarak da bilinen Tambomachay ve Cuzco’yu düşmanlardan korumak için inşa edilen Sacsayhuaman hisarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Cuzco’da bulunan otelimizde.

  • 1. Gün İSTANBUL – BOGOTA

   İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçak ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 14 saatlik uçak yolculuğun ardından Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya varıyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Bogota’nın tarihi kent merkezi, La Candelaria tarihi mahallesi, 18 ve 19.yy tarihi kiliseleri, eski kolonyal evleri, Kolombiya devlet başkanının ikametgâhı olan Casa del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evi, 17.yy da yapılmış olan El Carmen kilisesi, Plaza Bolivar, Kolonyal sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara kilisesi görülecektir. Turumuzun devamında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Altın müzesi ve Botero müzesi turuna katılabilirler. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bogota’da otelimizde. Altın Müzesi ve Botero Müzesi Turu: 45 $ (Kişi başı)

  • 2. Gün BOGOTA

   Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Tuz Katedrali (Zipaquria)” turumuza katılabilirler. Dünya’da sadece 2 tane bulunan Tuz Katedrali’ni ziyaret etmek için Zipaquira’ya gidiyoruz. Eski tuz madenin içine inşa edilen ve tamamız tuzdan meydana gelen bu katedrali keşfetmek için madenin içerisine giriyoruz. Ayrıca madenin etrafından bulunan tuz madenlerini ve tuz işleme atölyelerini de ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde. Tuz Katedrali (Zipaquria) Turu: 95 $ (Kişi başı)

  • 4. Gün CUZCO – MACHU PİCCHU – CUZCO .

   Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde

  • 5. Gün CUZCO – LİMA .

   Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Lima havalimanına varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Lima Tarihî Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Başkanlık binası ve Belediye binası da bölgede göreceklerimizden bazıları. Tur bitimi otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde

  • 6. Gün LİMA – PANAMA

   Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Panama’ya hareket ediyoruz. Panama City havalimanına varışın ardından şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Plaza de Francia’yı ve Bolivar meydanını gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.

  • 7. Gün PANAMA

   Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası” turumuza katılabilirler. Panama Kanalı’nda büyük yolcu ve yük gemilerinin geçişine tanıklık edeceğiz. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan kanaldan yılda yaklaşık 14.000 gemi geçmektedir. Sonrasında Gatun Gölü üzerinde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Göl üzerinde bulunan adacıkları görecek Maymun adasında maymunları besleme şansına sahip olacağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra şehre dönüyoruz ve alış veriş cenneti Panama’da serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde. Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası Turu: 160 $ (Kişi başı)

  • 8. Gün PANAMA – İSTANBUL .

   Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK 183 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz..

  • 9. Gün İSTANBUL

   Yerel saat ile 09:25’te İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 • ** Peru’da Tüm Ekstra Turlar Dahil !!

  TURUN ARTILARI

  • Mimari harikası Sacsayhuaman Kalesi ve Kenko Tapınağı'nı görecek ve Tambomachay ziyaretlerini gerçekleştireceğiz

  •Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’yu gezeceğiz.

  • İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara “ Kızıl Kale” görülecektir.

  * Kolombiya'nın başkenti Bogota'yı keşfedecek, Monserrate'a teleferikle çıkıp bu güzel şehrin manzarasını göreceğiz

  * Bogota'nın 18. Yüzyıl'dan kalma binaların olduğu tarihi merkezinde keyifli bir tur yapacağız.

  *  36000 parça eser sergilenen Dünyaca ünlü Altın Müzesi'ni görebilirsiniz.

  *  Panama eski kent merkezi Casco Viejo’yu gezeceğiz.

  * Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan dünyaca ünlü Panama Kanalı’nı ziyaret edebilirsiniz.

  Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

  ·         Türk  Havayolları  ile İstanbul - Bogota // Panama City – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.

  • Bogota – Cuzco / Cuzco – Lima / Lima – Panama City (Cuzco aktarmalı) ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
  • Bogota’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
  • Cuzco’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
  • Lima’da 1 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
  • Panama’da 2 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama.
  • Bogota, Cuzco, Lima ve Panama City panoramik şehir turları
  • Macchu Pichu turu
  • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Ekstra turlar,
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  • Ek bagaj ücretleri

  UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

  15 – 23 Eylül 2019 Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 14 Eylül saat 22:45

  15 Eylül          Istanbul – Bogota      01:45 – 07:30 (14 Eylül’ü 15 Eylül’e bağlayan gece)

  22 Eylül          Panama – Istanbul    12:20 – 09:25 +1 (İstanbul’a varış 23 Eylül sabah saat 09:25)

  13 – 21 Ekim 2019 Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 12 Ekim saat 22:45

  13 Ekim          Istanbul – Bogota      01:45 – 07:30 (12 Ekim’i 13 Ekim’e bağlayan gece)

  20 Ekim          Panama – Istanbul    12:20 – 09:25 +1 (İstanbul’a varış 21 Ekim sabah saat 09:25)

  17 – 24 Kasım 2019  Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 16 Kasım saat 22:45

  17 Kasım        Istanbul – Bogota      01:45 – 07:30 (16 Kasım’ı 17 Kasım’ı bağlayan gece)

  24 Kasım        Panama – Istanbul    12:20 – 09:25 +1 (İstanbul’a varış 25 Kasım sabah saat 09:25)


  X Large Paket (Opsiyonel)

  Botero Müzesi ve Altın Müzesi Turu

   $ 45,00

  Tuz Katedrali (Zipaquria) Turu

   $  95,00

  Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası Turu

   $ 160,00

   

   

  Toplam

   $ 300,00

   

  300 $ Yerine 275 $


  Large Paket (Opsiyonel)

  Tuz Katedrali (Zipaquria) Turu

   $  95,00

  Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası Turu

   $ 160,00

   

   

  Toplam

   $ 255,00

   

  255 $ Yerine 235 $


  Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!***** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

  SEYAHATBANK havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan SEYAHATBANK sorumlu tutulamaz. SEYAHATBANK gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. SEYAHATBANK, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SEYAHATBANK sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

  • Tanım Tarih Konsept Kişi BaşıTek Kişi Farkıİlave Kişi0-2 Yaş Çocuk3-12 Yaş Çocuk
  • 4* Oteller (IST-IST) 15/09/2019 Oda Kahvaltı 3390 $575 $3390 $550 $3340 $
  • 4* Oteller (IST-IST) 13/10/2019 Oda Kahvaltı 3390 $575 $3390 $550 $3340 $
  • 4* Oteller (IST-IST) 17/11/2019 Oda Kahvaltı 3390 $575 $3390 $550 $3340 $
  (Gün içerisindeki kur değişimleri, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.) “Zorunlu seyahat sağlık sigortası ücretleri tur süresi ve katılımcı yaşına göre farklılık göstermektedir. Ücret ve detayları sorunuz”
Powered By Murat Dervent