Roma Turu |THY

İstanbul

Akşam Yemekleri, Ekstra Turlar & Çevre Gezileri Dahil!

2 Gece / 3 Gün

23 Kasım & 07 Aralık 2018 // Akşam Yemekleri, Ekstra Turlar & Çevre Gezileri Dahil!

REZERVASYON YAP
 • Roma Turu |THY

  Akşam Yemekleri, Ekstra Turlar & Çevre Gezileri Dahil!

  23 Kasım & 07 Aralık 2018 // Akşam Yemekleri, Ekstra Turlar & Çevre Gezileri Dahil!

  Tur Rehberi

  • 1. Gün İSTANBUL – ROMA

   Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 10.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1865 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:50’de Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.35’de varış. Alanda bizleri bekleyen otobüsümüzle Castel Gondolfo & Nemi turu için hareket. Castel Gondolfo & Nemi turu. İtalya’nın en güzel manzaralarından Albano karater gölü kıyısına kurulu, Papa’nın yazlık sarayına ev sahipliği yapan Castel Gondolfo, lezzetli dağ çilekleriyle meşhur, kendisiyle aynı adı taşıyan krater gölü kıyısına kurulu Nemi çilek köyü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeği ve otelimize transfer.

  • 2. Gün ROMA

   Kahvaltı sonrasında Roma’ya hareket .“Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği yerde akşam yemeği için buluşma. Yemek sonrası serbest zaman ve otelimize transfer.

  • 3. Gün ROMA – ISTANBUL

   Kahvaltı sonrasında odaların boşaltılması ardından Outlett turu için otelden hareket. Serbest zamandan sonra dönüş yolculuğumuz için Roma Havalimanı’na hareket. Türk Havayolları’nın TK1866 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:35’de İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 19.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • Notlar;

  İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik ve fiyat  alınması gerekmektedir.

  Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  — Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Roma (FCO) - İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,

  — Belirtilen kategori otelde 2 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

  — Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

  — Havalimanı – otel – şehirler arası transferler

  — Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

  — SEYAHATBANK profesyonel rehberlik hizmetleri

  — TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

  — 2 Akşam Yemeği (içecekler hariç)

  — Akşam yemekleri lokal restaurant veya otelde alınacaktır.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

  — Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

  — Zorunlu seyahat sigortası (15 Euro) 

  — Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

  — Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

  — Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

  — İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

  ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

  ***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur SEYAHATBANK aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce SEYAHATBANK tarafından bildirilecektir.

  ***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

  ***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce SEYAHATBANK tarafından bilgi verilecektir.

  *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından SEYAHATBANK sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  ***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

  *** SEYAHATBANK, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. SEYAHATBANK, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  VİZE

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan SEYAHATBANK sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  • Tanım Tarih Konsept Kişi BaşıTek Kişi Farkıİlave Kişi0-2 Yaş Çocuk3-12 Yaş Çocuk
  • 3* Otel (IST-IST) 23/11/2018 Oda Kahvaltı 299 €90 €299 €150 €299 €
  • 3* Otel (IST-IST) 07/12/2018 Oda Kahvaltı 299 €90 €299 €150 €299 €
  • 3* Otel (IZM-ANK) 23/11/2018 Oda Kahvaltı 399 €90 €399 €150 €399 €
  (Gün içerisindeki kur değişimleri, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.) “Zorunlu seyahat sağlık sigortası ücretleri tur süresi ve katılımcı yaşına göre farklılık göstermektedir. Ücret ve detayları sorunuz”
Powered By Murat Dervent