Mısır Turu | THY

İstanbul

Kahire – Luksor – Aswan – Abu Simbel

4 Gece / 5 Gün

03 Haziran 2019

REZERVASYON YAP
 • Mısır Turu | THY

  Kahire – Luksor – Aswan – Abu Simbel

  03 Haziran 2019

  Tur Rehberi

  • 1. Gün İSTANBUL – KAHİRE // 03 Haziran 2019 Pazartesi

   Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 03.00’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK-690 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.35’te Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 07.50’de varışın ardından kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Ardından panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz. eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında hem UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan hem de Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan Keops, Kefren ve Mikerinos yani Gize Piramitlerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından üç görkemli yapıtı gördükten sonran aslan bedenli Sfenks’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konakama Kahire otelimizde.

  • 2. Gün KAHİRE – LUKSOR // 04 Haziran 2019 Salı

   Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Luksor şehrine uçuyoruz. Varışta öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turumuzu yapacağız. Cennetin en büyüğü, Dünyanın en eskisi , Amon rahiplerinin her gün ilahiler okudukları, en büyük antik yapı olan UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Karnak Tapınağı gezdikten sonra Nil Nehrinin en zarif parçası olan antik Luksor Tapınağını gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından Firavunları ve güçlü asillerin mezarlarının bulunduğu Krallar Vadisini gezeceğiz. Ölüler Kenti olarak da bilinen 3 kilometrelik bir alana kurulmuş vadiyi gezdikten sonra kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepsut Tapınağını gezeceğiz. Turlar sonrasında otelimize transfer. Konaklama Luksor otelimizde.

  • 3. Gün LUKSOR – ASVAN // 05 Haziran 2019 Çarşamba

   Kahvaltının ardından Aswan şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışta Nil Nehrinin en büyük barajı Asvan Barajını göreceğiz. Ardından eski zamanlarda tapınakların girişine yerleştirilen, dört taraflı yüksek anıt olan 3500 yıllık tamamlanmamış Dikili Taşı göreceğiz. 18. hanedanın kadın firavunu Hatshepsut tarafından yaptırıldığı düşünülen bu anıtı gördükten sonra Nil Nehrinin eşsiz manzarasından geleneksel yelkenli Felluca ile turu yapacağız. Turların bitiminde otele transfer ve konaklama.

  • 4. Gün ASVAN – ABU SIMBEL – ASVAN // 06 Haziran 2019 Perşembe

   Kahvaltının ardından Abu Simbel dağının içi oyularak yapılan, yapımı 20 yıl süren, 2 ana tapınaktan oluşan Abu Simbel Tapınaklarını ( Öğle yemekli ) gezeceğiz. Bu tapınaklar sadece Ramses’in karısına olan aşkı veya Tanrılar için yapılmamış, Mısırın düşmanlarına karşı ne kadar güçlü olduğunu göstermek için de yapılmıştır. Tapınaklar Assuan barajının su seviyesi yükselince sular altında kalma tehlikesi yaşamış ve suların erişemeyeceği daha yüksek bir yere UNESCO korumasında , arkeologlar eşliğinde yaklaşık 2000 parçaya bölünerek taşınmıştır. Nubya Anıtları olarak da bilinen UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı listesinde yer alan bu ikiz tapınakları gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

  • 5. Gün ASVAN – KAHİRE- İSTANBUL // 07 Haziran 2019 Cuma

   Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saate Kahire havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-695 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.00’de İstanbul’a hareket ve saat 00.10+’da varış.

 • TURUN ARTILARI

  + Kahire’de Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar göreceğiz

  + Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan Keops, Kefren ve Mikerinos yani Gize Piramitlerini göreceğiz

  + Karnak & Luksor Tapınaklarını gezip , Krallar-Kraliçeler Vadisi ve  kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepsut Tapınağını gezeceğiz.

  + Nil Nehrinin en büyük barajı Asvan Barajını görüp 3500 yıllık tamamlanmamış Dikili Taşı göreceğiz

  + Geleneksel yelkenli Felluca ile turu yapacağız

  + UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı listesinde bulunan Abu Simbel Tapınaklarını gezeceğiz.

  Ücrete  Dahil  Hizmetler

  ·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Kahire - İstanbul ekonomi sınıfı  uçak biletleri

  ·         Kahire – Luksor / Asvan – Kahire arası uçak biletleri

  ·         Havalimanı vergileri

  ·         4 gece kahvaltı dahil konaklamalar

  ·         Turlar sırasında tüm transferler

  ·         Panoramik Kahire şehir turu

  ·         Öğle yemekli Gize Piramitleri & Sfenks turu

  ·         Öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turu

  ·         Krallar Vadisi  turu

  ·         Hatşepsut Tapınağını Turu

  ·         Asvan Barajı & Dikili Taş Turu

  ·         Felluca Yelkenli Turu

  ·         Öğle yemekli Abu Simbel Tapınakları gezisi

  ·         Türkçe rehberlik hizmeti

  Ücrete  Dahil  Olmayan  Hizmetler

  ·         Mısır Vizesi ( Yeşil pasaporta vize yoktur)

  ·         Seyahat Sigortası

  ·         Kişisel harcamalar

  ·         Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve yanlarında alınacak içecekler

  ·         Şoför ve rehber bahşişleri (Zorunlu)

  ·         Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (15 TL)

   

  İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ

  ŞEHİR

  ANKARA

  İZMİR

  ADANA

  KIBRIS

  FİYAT

  170-$

  170-$

  170-$

  195-$

   


   

   

   

  Sağk

   

  Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

   

  Vize Bilgileri

  Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.

   

   

  Uçuş Süreleri

  Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.

   

  Para Birimi

   Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur.

   

  Saat Dilimi

  Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.

   

  Telefon Kullanı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

   

  Kıyafet ve Gerekli

  Eşyalar

  Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

   

  Yemek Kültürü

  Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.

   

  Elektrik

  Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

   

  Alışveriş

  Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

   


     SEYAHATBANK havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan SEYAHATBANK sorumlu tutulamaz. SEYAHATBANK gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. SEYAHATBANK, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SEYAHATBANK  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Tur programında belirtilen ekstra geziler minimum 20 kişi katılımı şartına göre düzenlenmektedir. Yeterli sayı tamamlanmadığı durumlarda yapılmamakta veya içerik ve maliyetler katılımcı sayısına göre düzenlenmektedir.

  • Tanım Tarih Konsept Kişi BaşıTek Kişi Farkıİlave Kişi0-2 Yaş Çocuk3-12 Yaş Çocuk
  • 4* Oteller 03/06/2019 Oda Kahvaltı 1290 $275 $1290 $200 $1240 $
  (Gün içerisindeki kur değişimleri, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.) “Zorunlu seyahat sağlık sigortası ücretleri tur süresi ve katılımcı yaşına göre farklılık göstermektedir. Ücret ve detayları sorunuz”
Powered By Murat Dervent